Štěnice jako parazit

Pro konzultace zdarma a likvidaci volejte 800 130 303

)Na štěnici není většinou pohlíženo jinak než jako na odporného parazita, není se ani čemu divit. Pouhé zjištění, že se v domě vyskytuje štěnice, by mělo být alarmem k okamžitému zásahu. Štěnice jsou rychle se pohybující hmyz, který v se první řadě krmí v noci, když jejich lidský hostitel spí nebo je neaktivní.

K propíchutí kůže používají štenice ostrý zobák a krev sají podobně jako komáři. Štěnice se obvykle schovávají k odpočinku za kus látky, dřeva nebo papíru a obvykle se schovají v těsné blízkosti, kde hostitel stráví mnoho času. Při výraznějším zamoření lze štěnice vidět i přímo v posteli.

Napadení štěnicí

Na místech napadení jsou krvavé skvrny, fekální šmouhy (rezavé nebo tmavě červené skvrny), které zanechaly štěnice na postelích, stěnách, závěsech a na podobném povrchu. Tyto fekální skvrny jsou podobné těm, které zanechávají švábi.

Pokud se jedná o počáteční fázi zamoření, tak se štěnice schovají do trhlin a záhybů matrací, lůžkovin, čalounění, rámu postele nebo nábytku. Rámy obrazů, tapety nebo dokonce i stropní svítidla mohou sloužit jako útulek. Jak populace roste, tak se štěnice postupně rozšíří do celého domu.

Do ostatních místností se mohou dostat i prostřednictvím různých trubek. Vážně zamořené místnosti mohou mít nasládlý pižmový zápach. Dokonce i pokud je pouze podezření, že by se v domě mohly štěnice vyskytovat, tak je potřeba důkladně prohledat každou část domu, včetně všech záhybů. Štěnice je nejlepší zlikvidovat včas. Jako prevenci proti štenicím je dobré pravidelně udržovat byt čistí a hygienický.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>